گزارش روز: جنجال در فرانسه برسر دستمزد احتمالی بکام در پاری سن ژرمن

شنبه 3 دی 1390 02:11 ب.ظ

نویسنده : ناصر

در صورتی که بکام به پاری سن ژرمن منتقل شود ماهی 800 هزار یورو دریافت خواهد کرد .


این طور به نظر می رسد که فوتبال فرانسه هنوز به پذیرش ستاره های بین المللی عادت نکرده است و شایعه انتقال بکام به پاری سن ژرمن  هم گرد و خاک زیادی در فوتبال این کشور به راه انداخته. این روزها صحبت از این است که در صورت انتقال بکام 36 ساله به این تیم فرانسوی دستمزد ماهانه او 800 هزار یورو خواهد بود و همین موضوع جنجالهای فراوانی را با خود به همراه داشته

دستمزد او که از پول هنگفت مالکان قطری این باشگاه پرداخت می شود، واکنش مشابهی با واکنش فرانسوی ها نسبت به پرداخت 43 میلیون یورو برای خرید خاویر پاستوره توسط پاری سن ژرمن را به همراه داشته .

پاتریک اولیور، وزیر روابط فرانسه با پارلمان دراین باره گفت:« من تعحب می کنم که کسی بتواند تا این حد پول دربیاورد. »

برونو لو روکس، سخنگوی کاندیدای سوسیالیست فرانسه دراین باره گفت:« در دوران بحران، فرانسوی ها این مبلغ بالای دستمزد را درک نمی کنند.»

انتظار این خبر حکایت از آن دارد که پیوستن این ستاره انگلیسی به پاری سن ژرمن، دوباره بازار بحث و گمانه زنی در مورد لزوم اعمال سقف قرار داد و اعمال محدودیتهایی برای دستمزد بازیکنان را داغ کرده است.

این جنجال باعث شده تا سیاستمداران جناح چپ با مدیران ورزشی فرانسه باهم به بحث بپردازند. چرا که مدیران ورزشی معتقدند که نباید قانونی برای محدود کردن توانایی باشگاه های فرانسوی برای رویارویی با سایر کشورهای اروپایی گذاشته شود.

در صورتی که این انتقال نهایی شود، بکام پردرآمدترین بازیکن فوتبال فرانسه خواهد شد و حتی دستمزد ماهی 500 هزار یورویی یوان گورکوف بازیکن لیون را هم پشت سرخواهد گذاشت.

البته ماجرا به اینجاختم نمی شود، چرا که بکام حق پخش تصاویرش را هم دریافت می کند و همین می تواند درآمد او در طول 18 ماه حضورش در پاری سن ژرمن را به 17 میلیون یورو برساند.

سیاستمداران البته نظر دیگری هم دارند. مانوئل وال، یکی از نمایندگان مجلس فرانسه در این باره گفته:« من فوتبالیست هایی که بازی می کنند و بامهارت هستند را دوست دارم. آنهایی که الان بازی نمی کنند و بعید می دانم که مهارتی هم داشته باشند، مثل یک مارک هستند. این خرید به نظر من یک خرید جنجالی است.»

افرادی مثل اقای وال معتقد هستند که درخشش بکام بیشتر در خارج از زمین چمن است.

این انتقال شکاف عمیقی میان سیاستمداران و دنیای فوتبال فرانسه ایجاد کرده است

دیدیه دشام، مربی المپیک مارسی با دفاع از ارزشهای بکام گفت:« به نظر من این طور می رسد که بکام با وجود سن و سالش می تواند در فرانسه موفق باشد.»

لوئیس فرناندس، مربی سابق اتلتیک بیلبائو، دراین باره گفت:« با توجه به سطحی که لیگ فرانسه دارد، بکام حتی اگر با یک پایش هم بازی کند، کیفیتش را ثابت خواهد کرد. حرفه ای گری بکام در هر تیمی که در آن خدمت کرده اثبات شده و او هیچ مشکلی برای قطری ها ایجاد نخواهد کرد.»
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: دیوید بکهام ، دیوید ، بکهام ، دیوید بکام ، بکام ، اخبار ، خبر ، دیویدبکهام ، دیویدبکام ،
آخرین ویرایش: - -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic